Торт на дитячому святі

15.09.2015

Торт є невід'ємною частиною дитячого дня народження. Сучасні кондитери, немов ювеліри і художники в одній особі, створюють солодкі витвори мистецтва. А їхні опоненти, які ратують за здоровий спосіб життя, називають бісквітні шедеври не інакше, як отрутою, що сприяють розвитку численних захворювань у дитини.

Вважається, що торти можна пропонувати дитині тільки після 3-річного віку. Та й то, в дуже обмеженій кількості і далеко не всі. Однак про це поговоримо трохи пізніше. Поки ж обговоримо, як відзначати дитяче свято, якщо дитина ще не досягла того віку, коли можна скуштувати солодкі ласощі.

Однозначно, торт на святковому столі необхідний у будь-якому віці. Адже це не тільки головна страва свята. Це його символ! Без традиційного загадування бажання і задування свічок звична атмосфера свята валиться. Який би формат свята не вибрали для малюка батьки, будь то піратська вечірка або подорож у світ мультгероїв, сценарій завжди «крутиться» навколо іменинного торта. З нього починається свято, він же стає кульмінацією торжества.

Нехай малюк ще не цілком розуміє, яких дій від нього чекають, чи не вигадує сам побажання, а свічки йому допомагають задувати батьки, важливий сам момент єднання сім'ї, де він - найголовніша людина. До речі, якщо малюк ще не знайомий з бісквітною спокусою, ймовірно, він навіть не зацікавиться ласощами. Батькам залишиться лише непомітно прибрати торт зі столу. На всяк випадок, якщо дитина почне протестувати і вимагати свою порцію «вкусняшки», замініть його заздалегідь приготовленим шматочком сирного тістечка, прикрашеного ягодами і фруктами - і смачно, і корисно.

Крім того, дітям 1-2 років дозволяється в невеликих кількостях їсти зефір, фруктову пастилу, мармелад, варення. Всі ці продукти, відповідно, можуть стати інгредієнтами для персонального іменинного тістечка. Після 3 років покуштувати порцію торта малюк може нарівні з більш старшими гостями.

Торти марно вважають винуватцями різних захворювань у дітей. Просто в усьому потрібна міра. Враховуючи високий вміст в продукті цукру, яєць, а також наявність барвників, загущувачів та ароматизаторів, має сенс обмежити вживання торта малюком. Одного порційного шматочка буде цілком достатньо. При цьому стежте, щоб дитина запивала солодке водою, щоб знизити ймовірність розвитку ожиріння, цукрового діабету, карієсу.

Що стосується дизайну дитячих тортів, сучасні кондитери можуть втілити будь-яку дитячу мрію: багатошарові, одно-, дво- або триярусні, вафельні і фруктові, з улюбленими персонажами мультфільмів, виготовленими з мастики.

І пам'ятайте, що відмовлятися від солодкого зовсім не можна. З надходженням в організм цукру починає вироблятися серотонін, або, як його ще називають, гормон щастя. Він піднімає дитині настрій, додає впевненості і підвищує самооцінку.